Звіт про роботу Кривецької філії Маньківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Маньківської селищної ради Черкаської області за 2023 – 2024 навчальний рік
Звіт про роботу Кривецької філії Маньківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів
№1 Маньківської селищної ради Черкаської області
за 2023 – 2024 навчальний рік
Організаційно - правові засади діяльності
Кривецька філія Манькіського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1Маньківської селищної ради Черкаської облаті – це заклад, який забезпечує надання освітніх послуг із отримання базової середньої освіти.
Школа спрямовує свою діяльність на реалізацію державної політики в галузі середньої освіти, керуючись основними нормативними документами.
Філія має статус україномовної школи, проектна потужність – 140 здобувачі освіти, на кінець навчального року навчалася 24 дітей у 4-х класах та 15учнів, що навчалися індивідуально.
Школа працює за п’ятиденним робочим тижнем.
Вихідними днями є субота.
Головною метою діяльності школи є забезпечення реалізації права громадян на здобуття освіти, задоволення потреб громади у догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку, а також створення щонайкращих умов для всебічного самовияву і розвитку здібностей дітей, утвердження особистості в різних видах діяльності, для активізації мислення і творчої ініціативи.
Школа здійснює діяльність в межах компетентності, передбаченої чинним законодавством України , Статутом опорного закладу та Положенням про філію.
Діяльність школи спрямована на реалізацію основних завдань:
- збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров′я дітей, формування їх особистості;
- розвиток пізнавальних здібностей і нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
- виховання любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
- розвиток у дітей естетичного сприйняття об′єктів і явищ довкілля, емоційно-цілісного ставлення до навколишнього, творчих здібностей засобами різних видів мистецької діяльності.
Програмне забезпечення освітнього процесу відповідає переліку навчальних видань, рекомендованих МОН України та вимогам Нової української школи.
Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти
З метою забезпечення повного охоплення навчанням дітей шкільного віку на початок навчального року в школі оформляється відповідна документація згідно з вимогами Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку: поновлюється облік дітей,оформляються списки дітей 5-річного віку з тим, щоб охопити підготовкою до навчання майбутніх першокласників, класний керівник випускного 9 класу надає довідки про дальше здобуття середньої освіти його випускниками. адміністрація школи збирає довідки про навчання дітей мікрорайону школи, що навчаються в інших закладах. Класними керівниками ведеться щоденний облік відвідування занять.
За всі пропуски занять учні надають довідки з медичної установи чи пояснення батьків, які зберігаються в особових справах учнів протягом навчального року. Аналізуються облік відвідування занять в класному журналі та наявність довідок за пропуски занять. Питання відвідування занять учнями та надання відповідних документів обговорюється з учнями в класах та з батьками на загальношкільних, класних зборах, в індивідуальних бесідах.
У цьому навчальному році у школі було організовано дистанційне навчання учнів з предметів інваріантної частини відповідно до навчальних планів і програм. Під час дистанційного навчання вчителі використовували такі елементи, як вебсторінки, електронну пошту, блоги, відеоконференції, освітні платформи, перегляд відеоуроків по телебаченню, в YouTube. Все це дало можливість виконати освітні програми.
Кадрове забезпечення
У школі працює 7 педагогів.
Із них мають:
· кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 2
· кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 4
· кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» - 1
Середній вік педагогічного колективу складає 51 рік.
Протягом 2023-2024 року було про атестовано вчителя початкових класів Василівеццьку А.В.
За результатами атестації ЇЇ присввоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
Учителі навчального закладу дбали про своєчасне підвищення свого фахового рівня, таким чином у звітному році пройшли курси підвищення кваліфікації при ЧІПОПП 4 фахівці.
Педагоги школи приділяють увагу підвищенню не тільки фахової майстерності, а оволодівають сучасними технологіями організації освітнього процесу. Всі педагоги використовують технічні засоби, володіють навичками роботи з ІКТ. Це свідчать про динаміку росту професійної майстерності педагогів завдяки підвищенню якості самоосвітньої діяльності, проходження курсової перепідготовки, атестації вчителів.
Матеріально – технічне забезпечення
Педагогічною цінністю школи є особистість дитини. Пріоритетною педагогічною цінністю для педагогів школи є безумовна віра в дитину, в те що при оптимальних умовах проведення її за життєвим вектором може і повинно здійснюватися успішно.
Виходячи із вищезазначених пріоритетних цінностей, місія школи полягає у створенні умов для дітей, наданні рівних можливостей для кожної дитини незалежно від її рівня розвитку, забезпеченні пізнавального розвитку учня та якісної підготовки до життя.
Для навчально – виховної роботи в школі обладнано 14 навчальних кабінетів та кімнат загальною площею 945 кв.м.в тому числі :
* початкового навчання – 3
* математики – 1
* біології –1
* української мови та літератури – 1
* зарубіжної літератури –1
* іноземної мови – 1
* інформатики – 1
*спортивна зала -1
Стан приміщень задовільний. Щорічно при підготовці школи до навчального року здійснюється косметичний ремонт приміщень за рахунок благодійних внесків батьків школи.
Колектив школи на перше місце ставить створення розвивального середовища, тому що тільки у позитивно створеному середовищі дитина може розвиватися сама, вона обмірковує, спостерігає, робить висновки.
До послуг здобувачів освіти та вчителів закладу:
- кількість комп’ютерних класів та рік їх випуску –1, 2009 (7 шт.)
- проектор – 1шт.
- ноутбуків - 4
- принтерів - 3
Санітарний стан території школи та приміщень – задовільний. Вчителі школи намагається забезпечувати життєдіяльність та організацію освітнього процесу необхідним матеріалом, меблями, наочністю відповідно до сучасних вимог.
У школі створені умови для оздоровлення дітей. Є спортивний майданчик. Забезпечення спортивним інвентарем – задовільне.
Педагоги закладу прагнуть, щоб середовище було джерелом збагачення дитячої діяльності.
Організація харчування та медичне обслуговування
Одним із чинників , що впливають на стан здоров′я дітей є харчування, організація якого спрямована на забезпечення повноцінного збалансованого харчування та впровадження системи ХАСП .
З вересня 2023 року було забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням за рахунок коштів місцевого бюджету дітей із малозабезпечених сімей, дітей АТО, дітей УБД, ВПО,дітей позбавлених батьківського піклування. Учні 1-9 класів харчуються за батьківські кошти.
Загальний контроль за організацією харчування здійснює відповідальний за організаці харчування в школі Харчоблок та їдальня школи розміщені на першому поверсі. Приміщення їдальні обладнано 30-ма посадочними місцями. Харчоблок оснащений усім необхідним обладнанням ,яке знаходиться у робочому стані. Санітарний стан харчоблоку, їдальні та допоміжних приміщень відповідає санітарно – гігієнічним вимогам.
Приміщення харчоблоку та їдальні щоденно прибираються, раз на тиждень робиться генеральне прибирання з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно – епідеміологічної експертизи МОЗ України.
Харчоблок використовується раціонально. Кухонний посуд та інвентар зберігається в спеціально відведених місцях, промаркований, використовується за призначенням.
Документація з організації харчування в школі , журнали заповнюються своєчасно та охайно.
Зберігання продуктів харчування відповідає встановленим вимогам.
На підставі вищесказаного слід зазначити, що робота школи з питань організації харчування учнів знаходиться на достатньому рівні.
За результатами поглибленого огляду учнів складені «Листки здоров′я».
Активізувалася робота з прищеплення дітям навичок особистої та загальної гігієни, загальна санітарно – просвітницька діяльність серед учнів та батьків.
Медичне обслуговування працівників школи організовано щорічно. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які зберігаються у школі.
Організація освітнього процесу і забезпечення прав і законних інтересів його учасників
Навчальна робота в Кривкцькій філії була організована згідно з річним планом роботи опрного закладу на 2023-2024 н.р.
На внутрішньошкільному контролі перебував моніторинг формування компетентностей таких навчальних предметів, як українська мова , образотворче мистецтво, основи здоров’я.
З метою виявлення рівня навчальних досягнень із цих предметів проводилися моніторингові дослідження. Їх результати були узагальнені та винесені для обговорення та вироблення необхідних рішень на засідання педагогічних рад.
Навчальні досягнення учнів і колективу
Розвиток творчих здібностей, забезпечення всебічного розвитку особистості – пріоритетне завдання навчальної та виховної роботи в школі. Тут можна виділити кілька напрямків роботи:
1.Діагностика рівня пізнавальних можливостей учнів, виявлення творчої обдарованості.
2. Залучення учнів до участі в конкурсах:
· «Соняшник»
· Знавців української мови ім. Т.Г.Шевченка
· Знавців української мови ім. П. Яцика
· Конкурси малюнків
· Мистецькі конкурси
3. Предметні конкурси і олімпіади.
4. Дослідницькі проєкти. СТЕМ освіта.
Педагогічна майстерність – це діяльність вчителя на рівні відомих зразків, викладених у методичних розробках і рекомендаціях, а творчість - це завжди пошук і знаходження нового, це створення нових оригінальних підходів, окремих прийомів, що переростають у педагогічний досвід.
Сьогодні пріоритетним питанням є підвищення кваліфікації педагогів, вдосконалення їхньої майстерності, впровадження сучасних досягнень психолого-педагогічної науки та передового досвіду. Це забезпечується безперервною педагогічною освітою підвищення професіоналізму вчителів. З цією метою вчителі пройшли дистанційні курси підвищення кваліфікації на освітніх педагогічних платформах «Всеосвіта», «На урок», та ін. Вчителі, які атестувалися викладатимуть у 7 класі НУШ пройшли відповідні курси підвищенняя кваліфікації на базі КНЗ ЧІПОПП (дистанційно).
Учні школи постійно беруть активну участь у Всеукраїнських онлайн-олімпіадах.
Проєктна діяльність – одна з найперспективніших складових освітнього процесу, тому що створює умови творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції, які на Раді Європи були визначені як основні в ХХІ столітті: полікультурні, мовленнєві, інформаційні, політичні та соціальні. Самостійне здобування знань, систематизація їх, можливість орієнтуватися в інформаційному просторі, бачити проблему і приймати рішення відбувається саме через метод проєкту.
Саме тому в навчальному закладі пожвавилася робота з проєктної діяльності та впровадження СТЕМ освіти у школі. Учні під керівництвом учителів упродовж навчального року працювали над різноманітними проєктами, які презентували під час уроків.
Виховна робота та досягнення здобувачів освіти
У 2023/2024 виховна робота була спрямована на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу,патріотичного виховання в умовах російсько-української війни, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.
У навчальному закладі сформовано шкільні традиції проведення таких заходів: Свято першого дзвоника, День працівників освіти, Новорічні ранки, День захисника Вітчизни, 8 Березня, Свято останнього дзвоника.
Національно-патріотичне виховання є важливою складовою навчального процесу в школі. Патріотичне виховання забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Протягом року класні керівники 1-9-х класів проводили бесіди, виховні години, уроки мужності з відзначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю.
Налагоджено зв'язок з воїнами АТО та воїнами ЗСУ. Уточнено базу даних учасників АТО, ООС старостинського округу. Протягом навчального року здобувачі освіти неодноразово проводили акції «Лист воїну ЗСУ», посилали обереги солдатам.
У філії були проведені заходи з нагоди Дня української писемності та мови, Дня рідної мови, відзначено День Соборності та Свободи України
З метою попередження дитячого травматизму, вивчення правил дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортних пригод, в школі організовано вивчення Правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, дорожнього руху, було організовано перегляд відеофільмів з вивчення правил, які розміщено на сайті школи.
Співпраця з громадськими організаціями
Наш навчальний заклад завжди співпрацює з органами громадського самоврядування. Під час проведення урочистих свят до школи обов′язково запрошуються гості: староста Кривецького старостинського округу Слсаренко В.В., депутати Манькївської селищної ради. Керівник сільської громади завжди підтримує позицію школи щодо навчання та виховання дітей, піклується про стан виховання дітей в родинах.
Фінансовий звіт 2020-2021н.р.
Для оснащення 5 класу НУШ придбано:
- Технічне обладнання ( політична карта світу, карта півкуль, набір математичних приладів, 2 лупи, 2 компаси, мікроскоп ) на загальну суму 9450 грн.
Придбано для використання:
- Леска, мастило для триммера, бензин, комплектуючі до бензокоси.
- Миючого та прибирального інвентарю
- Деззасоби
- Фарба на суму 1700 грн.
- Канцтовари (папір А4)
- Класні журнали, крейда, чашки.
В.о.завідувача філії Оксана СЛЮСАРЕНКО
Кривецька філія Маньківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Маньківської селищної ради
вул. Вишнева, 7-а, с. Кривець,
20115, Уманський район, Черкаська область, тел. (04748)75-5-54 E-mail: kriv.fil@ukr.net код ЄДРПОУ 33380256
Звіт
про роботу Кривецької філії Маньківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів
№1 Маньківської селищної ради Черкаської області
за 2023 – 2024 навчальний рік